Spektakle online

Spektakle online

Poniżej lista spektakli teatralnych do obejrzenia za darmo online:

 • Teatr Śląski. Aktorzy czytają wieczorynkę dla dzieci "Pionokio":

https://www.facebook.com/TeatrSlaski/videos/892229627873953/

 • "Udręka życia", reż. Jan Engler

Spektakl „Udręka życia” w reżyserii Jana Englerta zarejestrowany w Teatrze Narodowym dla Telewizji Polskiej. Bohaterów dramatu Hanocha Levina, Jonę i Lewiwę, zagrali brawurowo Janusz Gajos i Anna Seniuk.

https://ninateka.pl/film/udreka-zycia-jan-englert

 • „Damy i huzary”, reż Krystyna Janda

Sztuka Aleksandra Fredry w doborowej obsadzie, ze znakomitą rolą Andrzeja Grabowskiego jako Majora – wciągniętego w matrymonialną intrygę dzielnego wojaka, dotąd bardzo zadowolonego ze swego starokawalerskiego stanu.

https://ninateka.pl/film/damy-i-huzary-krystyna-janda

 • "(A)pollonia", reż. Krzysztof Warlikowski

Spektakl o ofierze, winie i przebaczeniu. Bazując na tekstach antycznych i współczesnych, Warlikowski przepracowuje w campowy sposób powojenną traumę i sens poświęcenia.

https://ninateka.pl/film/apollonia-krzysztof-warlikowski

 • "Orfeusz i Eurydyka", reż. Mariusz Treliński

Muzyczny spektakl przenosi antyczną historię w czasy współczesne, a reżysera interesuje przede wszystkim jej osobisty wątek, który mógłby dotyczyć każdego.

https://ninateka.pl/film/orfeusz-i-eurydyka

 • "H.", reż. Jan Klata

Z Hamleta w postsolidarnościowym czasie i miejscu została tylko pierwsza litera imienia. Jan Klata posłużył się arcydziełem Williama Shakespeare’a, żeby w „H.“ wykrzyczeć wściekłość pokolenia tych, „którzy się nie załapali”. Larum odbijało się echem w upadającej Stoczni Gdańskiej, gdzie grany był spektakl.

https://ninateka.pl/film/h-spektakl-teatr

 • "Między nami dobrze jest", reż. Grzegorz Jarzyna

Grzegorz Jarzyna wykonuje kolejny krok w stronę filmu, kręcąc sztukę Doroty Masłowskiej – „tragikomedię wirtualną o polskiej rzeczywistości”, wyznaczającą w jego karierze zwrot ku sprawom takim jak np. pamięć historyczna.

https://ninateka.pl/film/miedzy-nami-dobrze-jest-grzegorz-jarzyna-1

 • "Miłość na Krymie", reż Jerzy Jarocki

Główną bohaterką sztuki okazuje się Rosja wrzucona w tryby historii, prezentująca swoje kolejne oblicza. Mrożek odwołuje się nie tylko do literatury, do Czechowa, Turgieniewa, Majakowskiego i Szekspira, ale także do obiegowych wyobrażeń na temat Rosji i „rosyjskości”, rosyjskiej duszy i mentalności.

https://ninateka.pl/film/milosc-na-krymie-jerzy-jarocki

 • "Rewizor", reż. Jerzy Stuhr

Arcydzieło rosyjskiej dramaturgii autorstwa Mikołaja Gogola w interpretacji Jerzego Stuhra i gwiazdorskiej obsadzie, ze zdjęciami Jolanty Dylewskiej.

https://ninateka.pl/film/rewizor-jerzy-stuhr

 • "Śluby panieńskie", reż. Jan Englert

Jedno z najważniejszych dzieł Aleksandra Fredry, klasyka polskiej komedii, w znakomitej interpretacji Jana Englerta przygotowanej w Teatrze Narodowym w Warszawie.

https://ninateka.pl/film/sluby-panienskie-jan-englert

 • "Kosmos", reż. Jerzy JarockI

Gombrowiczowska opowieść o wakacyjnej przygodzie Witolda i Fuksa to w rzeczywistości przypowieść o bezskutecznym poszukiwaniu sensowności świata.

https://ninateka.pl/film/kosmos-cz-1