Koronawirusowi Oszuści

Koronawirusowi Oszuści

Naciągacze, jak ich unikać

Niestety mimo tragedii nie brakuje osób, które chcą zarobić lub wykorzystać naiwność przestraszonych obywateli. Informacje dotyczą zazwyczaj darmowych szczepień, obwieszczeń, a nawet o okazjonalnych sprzedażach. Cel w tym przypadku jest tylko jeden, dane osobowe oraz pieniądze. Wszystko po to, aby potencjalny przestępca mógłby się wzbogacić. Jak tego uniknąć? W przypadku wiadomości na portalach społecznościowych, to wiedz, że żaden organ państwa lub publiczny nie rozsyła prywatnych wiadomości do użytkowników. Z resztą każde oficjalne konto mam potwierdzony znak wodny, więc uważnie obserwując dany profil odbiorca wie, ze konto jest na pewno danej instytucji.

W przypadku wiadomości SMS-owych. Nie odpowiadajmy na nie. Zawsze możemy sprawdzić czy dana instytucja rozsyłała jakiś komunikat do obywateli.

W sytuacji kiedy to my poszukujemy potencjalnego sprzedawcę, zwróćmy uwagę na produkt sprzedawany. Czy nie jest to zbyt korzystna cena? Czy jest to profil zaufany? Czy witryna internetowa jest zabezpieczona "kłódką"?

Z rezerwą podchodźmy do inwestycji on-line. Unikajmy łańcuszków, które podpięte są rzekomo pod różne organizacje zaufania publicznego.